Zdravotníky ze sv. Anny podpořila i Martina Sáblíková

Solidaritu a podporu zdravotnickému personálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vyjádřil ve středu na sv. Martina také projekt hokejové reprezentace České republiky a ŠKODA AUTO, díky kterému zaměstnanci nemocnice obdrželi 125 tříchodových obědových menu a 125 reprezentačních dresů. Zdravotníkům je do nemocnice přijela předat olympijská vítězka Martina Sáblíková.

„Chtěla bych vám poděkovat za všechny lidi, nejen sportovce, v celé České republice. Moc si vážíme toho, co pro nás teď děláte. Sama jsem se setkala s lidmi, kteří bohužel do střetu s covidem přišli, takže opravdu moc oceňuji to, jak se o nás staráte, děláte vše proto, abyste nám to usnadnili a pomohli. A tahle podpora je to nejmenší, co můžeme udělat my pro vás,“ řekla zástupcům zdravotníků na I. ortopedické klinice FNUSA a LF MU, kam obědy z luxusní brněnské restaurace Koishi zamířily.

Počet nemocnic, které projekt podpořil, koresponduje s počtem vstřelených gólů českou hokejovou reprezentací na Karjala cupu. Konkrétní zdravotnická zařízení potom vybírali lidé – do hlasování se zapojilo 27 712 osob a Fakultní nemocnice u sv. Anny byla vybraná jako šestá instituce v pořadí.