,

V nemocnici začíná fungovat rouškomat

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně ode dneška funguje tzv. rouškomat. Nemocnice tímto počinem vychází vstříc zejména pacientům, kteří přicházejí do jejího areálu před nebo po otvírací době lékáren a nemají s sebou žádné ochranné pomůcky.

Rouškomat je umístěn v Hansenově budově na Pekařské ulici, a to přímo ve vstupním vestibulu. Budova je otevřena v čase 5:00 – 20:00 hodin. „Automat nabízí klasické jednorázové roušky balené po dvou kusech (42 kč/2 ks), bavlněné dvou a třívrstvé roušky (70–150 Kč/kus), respirátory FFP2 (58 kč) a dezinfekci (59 kč). Platba je možná z hygienických a provozních důvodů pouze kartou,“ uvedl provozní náměstek Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Petr Voráč.

Rouškomat zapůjčila nemocnici firma Foodex. Bavlněné roušky, které automat také nabízí, jsou vyrobeny v chráněných dílnách a nemocnice z prodeje každé z nich získá 50 korun na výlohy spojené s bojem proti onemocnění COVID-19.

Kontakt pro média:

Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel: 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz