,

U odběrového centra FNUSA vzniká covid graffiti

Mladý kreslíř Michal Pavlík zdobí svým graffitovým výtvorem části zdí u Odběrového covid centra Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. V hlavě má ještě i další nápady.

Šestnáctiletý student začal s graffiti v osmé třídě na základní škole. „V některých hodinách jsem se nudil, vymýšlel si různé nápisy a postupně se dopracoval k určitému stylu,“ popisuje své začátky a dodává: „Pak jsem nabídl dětem ze školy, že jim udělám graffiti nápis s jejich jménem. Nakonec jsem namaloval nějakých šedesát obrázků. Postupně jsem získal zkušenosti a styl, i když dělat graffiti znamená pořád dokola kreslit a kreslit, nepřestávat na tom pracovat.“

Michal Pavlík nakonec ještě byl i mezi vítězi výtvarné soutěže Samsungu a začal graffiti dělat i na zakázky. Nabídnout svůj výtvor nemocnici ho napadlo kvůli pandemii covidu, chtěl aspoň nějak pomoci. „U sv. Anny pracuje moje známá. Viděl jsem nějaké fotky starší budovy, ve které je odběrové covid centrum a napadlo mě, že by mohlo být dobré ji trochu oživit. Tématem jsou viry covidu, zapletené v mém pojetí DNA,“ popisuje Michal.

Práce Michala Pavlíka na výtvoru v areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně budou trvat dva až tři dny. Do budoucna se s jeho graffiti stylem počítá i u odběrového centra Krevní banky.