Při podezření na nákazu koronavirem nejprve lékaři zavolejte!

Lékaři žádají pacienty, kteří by měli – s ohledem na svůj zdravotní stav a pobyt v destinaci s výskytem koronaviru – podezření na toto onemocnění, aby se nevydávali ihned do ambulance svého praktického nebo jiného lékaře. Mohli by tím ohrozit další osoby, ať už po cestě MHD nebo v čekárně zdravotnického zařízení.

„Ideálně by takoví lidé měli nejprve zavolat svému praktickému lékaři a poradit se, jak postupovat. Pokud se na základě domluvy vypraví ke svému praktikovi, ten se alespoň stihne připravit na příjezd daného pacienta,“ říká primářka Oddělení praktických lékařů Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Ivana Bogrová s tím, že čekárny bývají v období chřipek a nachlazení plné starších chronicky nemocných pacientů, kteří jsou nejohroženější skupinou a mohou se od někoho snadno nakazit.

Další aktuální informace a doporučení najdete na webových stránkách Státního zdravotního ústavu ZDE. Nebo na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR ZDE. Informace k cestování do zahraničí najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničí ČR ZDE.