Podzimní vypouštění lodiček pomohlo i FNUSA

Rozzářit Vltavu stovkami lodiček, pokusit se o zápis do Guinnessovy knihy rekordů a především výtěžkem z akce podpořit organizace věnující se onkologicky nemocným. Takový cíl měla benefiční událost Vypouštění lodiček, která částí výtěžku přispěla také Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně.

Ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák tak na sklonku loňského roku převzal šek v hodnotě patnáct tisíc korun, které budou využity na zlepšení prostředí onkologicko-chirurgického oddělení. „Jsem rád, že se organizátoři projektu rozhodli podpořit zrovna naši nemocnici. Každá částka, díky které můžeme zkvalitňovat služby nemocnice, má rozhodně smysl,“ řekl ředitel FNUSA Vlastimil Vajdák. Šek převzal z rukou herečky Barbory Fišerové, známé především ze seriálu Modrý kód.

Benefiční akce se uskutečnila vloni na podzim z iniciativy pacientské organizace Oncologica. Pod heslem „Každá lodička pomáhá“ organizátoři nabízeli voskové loďky, které si zájemci mohli zakoupit za 100–150 korun. Celá částka putovala právě na konto spolku Oncologica, odkud byla následně přerozdělena potřebným institucím. „Výtěžkem jsme se rozhodli podpořit léčbu a prevenci onkologických onemocnění a také kliniky zabývající se problematikou onkologie,“ řekl za organizátory akce Filip Mikulec. Kromě Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně získala finanční podporu také vzdělávací organizace Loono, která šíří osvětu v oblasti prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění.