Od úterý 11. února platí ve FNUSA zákaz návštěv

Od úterý 11. února platí na všech odděleních Fakultní nemocnice u sv. Anny až do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV.

„Aktuální situace v onemocněních chřipkou se natolik vyhrotila, že jsme přistoupili k plošnému zákazu návštěv. Chápu, že je to pro příbuzné pacientů i pacienty samotné těžké, na druhé straně by jistě nikdo nechtěl nemocného člověka ještě více ohrozit. Děkujeme veřejnosti, že bude zákaz respektovat,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák.

Podle aktuálních údajů Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje ze 7. 2. je v JMK evidována nemocnost 2017 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Ve městě Brně je to 2302 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Hranice epidemie je 1600 na 100 tisíc obyvatel, daný stav je tedy podle hygieny možné hodnotit jako počínající chřipkovou epidemii.

Doporučení KHS JMK:

• důsledně dodržovat zásady hygieny rukou a dýchacích cest
  • pokud je to možné, vyhýbat se přelidněným místům
  • v uzavřených prostorách častěji a důkladně vyvětrat
  • v případě vzniku onemocnění věnovat náležitou pozornost léčbě a nesnažit se onemocnění přecházet

Děkujeme za pochopení. O opětovném povolení návštěv budeme včas informovat.