Nemocniční lůžka z aukce Komety slouží pacientům

Tisková zpráva, 18. 7. 2018, Brno

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v loňském roce obdržela za vydražené dresy z exhibičního utkání MARTIN HAVLÁT & MISTŘI DĚTEM, kterou pořádal HC Kometa Brno, celkovou částku 295 932 Kč. Letos již za uvedené finanční prostředky slouží pacientům 8 moderních nemocničních lůžek.

„Za výtěžek aukce naše nemocnice pořídila celkem 8 moderních nemocničních lůžek vč. příslušenství, tzn. matrace, nočního stolku, hrazdy na infuzní stojan. Jak jsem uvedl dříve, nová lůžka jsou ve prospěch nejen pacientů, kterým se snažíme zabezpečit pohodlí a bezpečnost, ale také ve prospěch personálu, kterému nová lůžka usnadňují péči o pacienty, především s polohováním a manipulací, tedy menší vynaložení fyzické práce,“ řekl Martin Pavlík, ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Nová polohovatelná lůžka jsou umístěna na jedné z největších chirurgických klinik FNUSA.

V této chvíli by bylo třeba obnovit asi 390 nemocničních lůžek, která jsou 10 a více let starší, přičemž nejstarší lůžka mají i přes 40 let. Akutně je nutné obměnit asi 20 lůžek. Cena jednoho nemocničního lůžka, vč. matrace, nočního stolku a stojanu na infuzi se pohybuje kolem 40 tis. korun.

Kontakt pro média: Ing. Petra Veselá, asistentka ředitele a tisková mluvčí FNUSA, tel. +420 604 121 122, petra.vesela@fnusa.cz