,

Lidé by do FNUSA měli chodit jen kvůli vlastním vyšetřením

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prosí veřejnost, aby omezila svůj pohyb i pobyt v areálu nemocnice na minimum. Lidé tím pomůžou chránit nejzranitelnější skupinu, tedy pacienty, zdravotnický personál i sami sebe. Výzva je určena především těm, kteří si přes areál zkracují cestu, nebo v nepřiměřené míře doprovází své blízké.

„Lidé by měli v této době zodpovědně zvážit, zda je jejich přítomnost v areálu nemocnice nezbytná. Ne ve smyslu odkládání návštěvy lékaře, ale zda je například nutné s sebou na vyšetření brát doprovod,“ uvedl lékařský náměstek MUDr. Jindřich Olšovský, Ph.D. Samozřejmostí při vstupu do areálu nemocnice je dodržování preventivních hygienických opatření, jako jsou bezpečné rozestupy, častá desinfekce rukou a nošení roušek ve všech vnitřních prostorách.

„Zároveň bych rád apeloval na pacienty, aby v případě jakýchkoliv příznaků, které by mohly souviset s onemocněním COVID-19 (zvýšená teplota, kašel apod.), do nemocnice nechodili. Nejprve je potřeba zavolat praktickému lékaři, se kterým si domluví další postup,“ doplnil Jindřich Olšovský.

Od konce minulého týdne ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně platí také zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů. „Omlouváme se pacientům a jejich příbuzným, ale tímto krokem chráníme především zdraví hospitalizovaných osob. Děkujeme proto za pochopení a respektování opatření,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Jana Zvěřinová. Zákaz návštěv platí do odvolání.