Lékaři FNUSA se podílejí na mezinárodních doporučeních pro vyléčené pacienty dětské onkologie

Lékaři Dispenzární onkologické ambulance Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dali spolu s dalšími členy mezinárodní skupiny IGHG (International Guidline Harmonization Group for Late Effects of Childhood Cancer) dohromady doporučení k aktuální pandemické situaci pro vyléčené pacienty dětské onkologie. Účelem dokumentu je poskytnout mladým vyléčeným vodítko v oblasti individuálních rizik a vhodných preventivních opatření ve vztahu k nákaze COVID-19.

Doporučení jsou určena vyléčeným pacientům, u kterých bylo před 25. rokem života diagnostikováno nádorové onemocnění, a kteří jsou nyní alespoň rok po ukončení primární protinádorové léčby. Druhou verzi dokumentu v češtině, aktualizovanou 17. dubna 2020, je možné stáhnout zde.

„Na doporučeních průběžně ve skupině IGHG pracujeme v týdenních telekonferencích, dokument budeme nadále aktualizovat,“ upřesnil člen autorského týmu a lékař Dispenzární onkologické ambulance OCHO FNUSA MUDr. Tomáš Kepák s tím, že nejaktuálnější verzi najdou zájemci vždy na webu www.ighg.org.