,

FNUSA se zapojila do projektu 450 ml naděje

Se zhoršující se epidemiologickou situací také opět ubývá dárců krve. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se proto zapojila do projektu 450 ml naděje. Projekt je aktivitou Nadačního fondu naděje, který podporuje transfuzní stanice a odběrová centra po celé České republice.

Akce 450 ml naděje se v odběrovém centru Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně koná celý tento týden. Zájemci mohou krev darovat každý pracovní den v tomto týdnu až do 9. října, a to v čase 6:15–9:45 hodin. „Chtěla bych všechny pozvat, aby se nebáli a přišli krev darovat. Samozřejmě přísně dodržujeme veškerá hygienická a epidemiologická opatření, nemusí se ničeho bát. Krev je nenahraditelná tekutina, potřebují ji operovaní pacienti, zejména u některých akutních operací je opravdu velká spotřeba. Člověk sám nikdy dopředu neví, kdy bude krev potřebovat,“ řekla primářka Krevní banky FNUSA MUDr. Jarmila Celerová.

Lidé, kteří darují krev tento týden, budou mít díky následnému slosování šanci proletět se balónem nebo získat na víkend k zapůjčení automobil Toyota Yaris. Kromě toho každý z dárců dostane řadu pozorností od sponzorů akce, například respirátor z nanovlákna značky Respilon, voucher 300 Kč do e-shopu Tikaro nebo ponožky s logem 450 ml naděje od společnosti Pondy K. Na místě je také možnost nechat si díky zdravotní pojišťovně RBP, generálnímu partnerovi akce, provést bezplatně InBody měření.

Momentálně chybí nejvíce krevní skupiny B+ a 0-. V Odběrovém centru Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny však přivítají a budou rádi za dárce jakékoliv krevní skupiny.