,

FNUSA dnes navštívil premiér s ministrem zdravotnictví

Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně dnes navštívili premiér ČR Andrej Babiš a ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch. Oba pánové shodně konstatovali, že účelem návštěvy jsou finance, ekonomická situace nemocnice, nové projekty a budoucí investice.

Premiéra s ministrem zdravotnictví přivítal ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák, který oba pány seznámil s aktuální situací FNUSA. „Prezentoval jsem především čísla – jak na tom jsme, co jsme už za toho půl roku, co v nemocnici působím, zlepšili a jaké máme plány do budoucna. Z jejich strany zazněla plná podpora směru, kterým jsme se vydali,“ konstatoval Vlastimil Vajdák, ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Premiér Andrej Babiš k tomu mimo jiné dodal: „Svatá Anna má historicky ekonomické problémy, ale nový ředitel má jasný plán, a to je důležité. To, co v této nemocnici předvedli naši předchůdci, je skandál. Například parkoviště vedle nemocnice jí kdysi patřilo. A pak to někdo někomu prodal a pacienti musí platit za parkování vysoké částky soukromému subjektu.“

Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch uvedl, že pro brněnské zdravotnictví začíná nová éra s novými řediteli nemocnic. „Úkolem je stabilizovat ty nemocnice, rozvíjet je, mít vizi a strategii. Tohle vše ředitel Vajdák má, takže jsem optimista, věřím, že situace se bude zlepšovat a přeji mu, aby byl úspěšný.“ Dodal také, že pro svatou Annu připravují ještě v letošním roce spolu s ministerstvem financí zápůjčku 1,3 miliardy korun ze státní pokladny, kterou by nemocnice do deseti let musela splatit. „Musíme vyřešit to, co se nakumulovalo z minulosti. Je to státní nemocnice, takže je logické, že by měl stát pomoci, na druhé straně musí nemocnice ukázat, že má dobrý business plán, aby byla schopna postupně splácet.“

Premiér Andrej Babiš si spolu s ministrem Adamem Vojtěchem a vedením nemocnice také prošli část nemocničního areálu a našli si čas i na diskuzi se zaměstnanci.

Kontakt pro média: Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel. +420 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz