Do areálu FNUSA jedině s rouškou

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně od 21. října 2020 platí povinnost zakrývat si ústa a nos kromě ve vnitřních také ve venkovních prostorách. Nařízení se týká všech osob vstupujících do areálu nemocnice, ať už zaměstnanců, pacientů nebo jejich doprovodu. Vedení nemocnice se opatření rozhodlo zavést v důsledku zhoršující se epidemiologické situace.

„Nošení roušek i ve venkovních prostorách nemocnice je důležité z toho důvodu, že ne vždy je možno dodržovat bezpečné rozestupy mezi osobami. Toto opatření přispívá k zajištění větší bezpečnosti pro naše pacienty i zaměstnance,“ okomentovala hlavní epidemioložka FNUSA MUDr. Jaromíra Kratochvílová.

Pokud by do areálu fakultní nemocnice někdo přicházel bez roušky, může si ji zakoupit v jedné z nemocničních lékáren. Mimo jejich otvírací dobu je nepřetržitě v provozu tzv. rouškomat, který zájemci najdou ve vestibulu hlavního vchodu na Pekařské ulici. Kromě jednorázových roušek a respirátorů jsou v prodeji také bavlněné roušky, jejichž nákupem lidé zároveň podpoří nemocnici v boji s onemocněním COVID-19.